#
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1400/09/14 يكشنبه
سبد خرید

چهار تخمه ترکیب گیاهان دارویی قدومه ، سپستان ، به دانه و بارهنگ است که از قدیم در طب سنتی و بخصوص تاکید افراد مسن برای درمان سرماخوردگی و سرفه توصیه می شود .
قدومه دانه گیاهی از خانواده شب بو است که برای سرخ کردن رنگ چهره و صاف کردن آواز و سرفه‌های خونی و خشک و همچنین افزایش اشتها مفید است. بارهنگ ؛ موثر در رفع اختلالات کلیه ، نرم کردن سینه، تب‌بر، معرّق، مدّر، ضد اسهال خونی و ضد روماتیسم . سپستان برای رفع ناراحتی‌های مجاری ادرار ، قابض، ضد کرم معده، مدّر و نرم‌کننده سینه و تسکین دردهای قولنج یا کولیک در روده ها و رفع التهاب پوست ، کمک به سوءهاضمه ، تحلیل ورم ها ، رفع خشونت صدا و تسکین سرفه گرم و خشک ، رفع گرفتگی آواز، تسکین حدت صفرا و عطش و سوزش مجرای ادرار ، کشتن و خارج کردن انگل های دستگاه گوارش  به دانه  بهبود زخم‌ها و سوختگی پوست . 

 

خواص چهارتخم : 


نرمی سینه و گرفتگی صدا 
کاهش تورم گلو 
ضد التهاب ، آنتی باکتریال و ضد ویروس 
کاهش عفونت دستگاه تنفسی 
کاهش سرفه 
درمان یبوست و مشکلات گوارشی 
سلامت دهان و دندان
رفع بوی بد دهان ، عفونت و ورم لثه 
سم زدایی قوی 
درمان کبد چرب و بهبود عملکرد کبد
سلامت دستگاه گوارش
درمان مشکلات گوارشی از قبیل سوزش سردل و برگشت اسید معده
کاهش التهابات دستگاه گوارش
کاهش وزن و کاهش اشتها 
کمک به احساس سیری
درمان سوزش ادرار
درمان خونریزی ریه ، تنگی نفس و سل 

 

مضرات چهارتخم : 


enlightened توجه داشته باشید که ترکیبات موجود در چهار تخمه ممکن است باعث سقط جنین یا ایجاد آلرژی شود بنابراین مصرف آن در دوران بارداری بهتر است زیر نظر پزشک انجام شود.
enlightenedمصرف زیاد به‌دانه معده را سست و ضعیف می‌کند و به همین دلیل هم مصرف آن توسط گرم مزاج ها با شکر و سردمزاجها با رازیانه باید صورت گیرد .
enlightenedسپستان مضر معده است و کبد را ضعیف می‌کند، برای کم کردن این اثرات، سپستان در سردمزاج‌ها باید به همراه برگ گل سرخ و در سایر افراد با عناب خورده شود.

 

خرید چهارتخم 175 گرمی 

مطالب مرتبط